עניינה של תביעת רשלנות רפואית בניתוח זו, בהתנהלות לא מקצועית של הצוות הרפואי בבית החולים בניתוח להחלפת ברך שגרם לתובע סבל ונכות משמעותית ולצמיתות.

התובע התקבל בבית החולים לצורך ניתוח החלפת ברך, אולם נותח על ידי מתמחה שכלל לא היה עוד בעל רישיון בעת האירועים, במקום על ידי מנהל המחלקה כפי שנמסר לו קודם לניתוח על ידי המנהל.

במהלך הניתוח נפגע אחד העורקים המרכזיים ברגלו של התובע. אולם, למרבה הצער התובע לא נבדק במשך זמן ארוך של כ-12 שעות לאחר הניתוח, במהלכן קריטי היה לבדוק את חיוניות הרגל, ולא זכה להתייחסות של הצוות הרפואי עד לשעות הערב המאוחרות, שגם אז נבדק על ידי המתמחה אשר לא טרח כלל לבדוק מצב הרגל.

על כן, לא אובחנה איסכמיה (חוסר באספקת דם) קשה מאוד, שכתוצאה ממנה נגרם לתובע נזק עצבי קבוע ונותרה לו נכות חמורה. התובע נאלץ לעבור ניתוח לשחזור הזרימה העורקית ובנוסף שלושה ניתוחים חוזרים להשתלת עור.

מומחה מתחום האורטופדיה אשר חוות דעתו צורפה לכתב התביעה, קבע בחוות דעתו כי התוצאה הסופית בפגיעות מסוג אלה תלויה רבות במהירות האבחנה והטיפול. עוד קובע המומחה כי אילו הצוות הרפואי היה פועל כראוי, לא היה נגרם הנזק האמור שהינו תוצאה ישירה של הזמן הארוך בו לא הייתה זרימת דם לגפה.

 

 

 

 

 

מאמרים קשורים