רשלנות בניתוחי עמוד השדרה

ניתוחים לקיבוע עמוד השדרה בגלל כאב, בדרך כלל בגב התחתון וללא כאב ברגל, הוא נושא הנתון במחלוקת מקצועית. מנתחי הגב תומכים ככלל ומפנים לניתוח שכזה, בעוד שהרופאים שאינם מנתחים כמו הנוירולוגים והראומטולוגים, המטפלים אף הם באותם חולים הסובלים לעתים מכאב גב קשה ביותר, מסתמכים על עבודות מבוקרות בספרות המקצועית שאינן מוצאות יתרון בטיפול הניתוחי שכמובן אינו חף כמובן מסיבוכים.

דוגמא לסיבוכים של ניתוחים כאלה

במקרה אחד במהלך ניתוח קיבוע של חוליות בעמוד השדרה, הופיע שיתוק של מספר קבוצות שרירים ברגל בעקבות החדרת בורג לגוף החוליה. בתחילה נגרם לחולה כאב שורשי ברגל שהופיע מיד לאחר הניתוח. הרופאים התעלמו מכאב זה ורק כעבור שבוע ביצעו בדיקת CT, אשר הדגימה את הבורג שלא במקום המיועד לו, כשהוא לוחץ את העצב. עד שערכו את הבירור הנדרש נגרם כבר שיתוק ברגל. אבחון מהיר וניתוח מידי להוצאת הבורג היו עשויים למנוע את שיתוק השרירים ברגל.

במקרה חמור במיוחד אותו ייצגנו, עבר אדם ניתוח בעמוד השדרה הצווארי ולאחריו פיתח חולשה בארבע הגפיים אשר אובחנה באיחור ניכר כשהנזק כבר היה בלתי הפיך. בבדיקת MRI נתגלתה המטומה (קריש דם) אפידורלי צווארי, אשר גרמה לשיתוק בארבע הגפיים (קוואדרופלגיה) ולהיעדר שליטה על הסוגרים. במקרה זה, אדם מעל גיל 60 ביום ארוע המקרה קיבל בפשרה פיצוי של כ- 2.5 מליון ₪ מעבר לתשלומי הביטוח הלאומי.

נפגעת בהליך כזה? ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית. צור עמנו קשר ונשמח לייעץ !

מאמרים קשורים