הגשת תביעת נזיקין עקב נפילה ממיטת בית החולים

משרדנו, יקירביץ & רובינשטיין, הגיש תביעה בעניינה של מטופלת אשר נפלה ממיטת בית החולים בו הייתה מאושפזת עקב שימוש של בית החולים במיטות לא בטיחותיות. בנוסף כאילו בכדי להוסיף חטא על פשע, סופקה לתובעת כותונת הגדולה בהרבה ממידותיה, דבר שגרם לנפילתה כאשר מכנסיה נתפסו במעקה המיטה.

התובעת בת 76 במועד האירוע, היתה קודם למקרה עצמאית לחלוטין, פעילה וחיונית. היא אושפזה לצורך בירור כאבי גב, כאשר ערב לפני המקרה סופקה לה פיג'מה אשר הייתה גדולה משמעותית ממידותיה ולכן הייתה רחבה וארוכה במיוחד, חרף בקשתה להחליפה. רשלנות בית החולים גרמה לכך שכאשר ביקשה התובעת לקום ממיטתה, נתפסו מכנסי הפיג'מה שלבשה במעקה המיטה שהיה בולט ולא היה מורכב ממסגרת סגורה כנדרש. עקב כך היא איבדה את שווי משקלה, נפלה אל הרצפה ונגרם  לה שבר מורכב בירך שמאל.

בשל פציעתה נאלצה לעבור מסכת ייסורים שכללה ניתוח לקיבוע השבר והליך שיקום, לאחריו נותרה מוגבלת בניידותה. התובעת נזקקה להיעזר בהליכון גלגלים ומקל לצורך הליכה, וכן להשגחה בפעולות יומיומיות כמו רחצה, לבוש ומטלות הבית.

נזקי התובעת

נזקיה של התובעת יכלו להימנע בנקל לו רק בית החולים היה דואג לשמור על כללי בטיחות בסיסיים וסביבה טיפולית ראויה.

מומחה בטיחות שחווה דעתו על המקרה, קובע כי המקרה עוסק במוצר פגום אשר גרם לתובעת נזק גוף, אותו ניתן היה למנוע בקלות לו רק היו מזהים את הסיכון שבשילוב בין ביגוד בית החולים, שהיה רחב וארוך וגדול מידי למידותיה של התובעת, לבין מעקה המיטה שלא היה עשוי ממסגרת רצופה וסגורה, ועל-ידי הוספת קטע צינור הנוטה מעלה למעקה באופן שייצור מעקה ממסגרת מלאה שלא מאפשרת לשולי המכנסיים להיתפס במעקה מלכתחילה.

מאמרים קשורים