תביעת רשלנות רפואית עקב אי טיפול בתינוקות לאחר שנתגלה זיהום אצל האם

שתי ילדות כבנות 12 תובעות את בית החולים הדסה הר הצופים בטענה כי הצוות הרפואי לא דיווח לפגיה בה שהו הילדות לאחר לידתן בניתוח קיסרי, כי אמן העלתה לאחר הלידה חום גבוה והיא מטופלת ב-3 סוגי אנטיביוטיקה כנגד זיהום. בניגוד למקובל בבית החולים עצמו, התינוקות לא טופלו גם הן כנגד זיהומים כפי שצריך היה, ובעקבות כך חלו שתיהן באותו חיידק שנמצא אצל האם ואחת התאומות פיתחה דלקת קרום המוח בהיותה בת 3 ימים, ונותרה נכה בשיעור 100%.

כתב התביעה

בכתב התביעה נטען כי הטיפול בתאומות במחלקת הפגים סטה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת וגרם לתחלואה קשה אצל שתיהן לאחר לידתן, ולנכות נוירולוגית קשה אצל אחת מהן. לו היו פועלים כמקובל, התובעות היו צריכות לעבור מיד בירור ל"אלח דם" ומיד לאחר מכן לקבל טיפול אנטיביוטי רחב טווח. פעולות אלו נעשו, אולם כשכבר היה מאוחר מדי. האיחור בטיפול הביא לכך שאחת התאומות סובלת כיום משיתוק מוחין, ליקוי חמור בראייה (כמעט עיוורון) וכן מליקויים קוגניטיביים, לימודיים ורגשיים.

על פי חוות דעת של  מומחית לרפואת ילדים ופגים אשר צורפה לכתב התביעה, ניתן היה למנוע את התפתחות הזיהום בדם אצל התאומות, לו היו מודיעים לצוות מחלקת פגים על החום האימהי, ואז הן היו מטופלות בזמן. עוד קבעה המומחית כי הסיבה לנכות הנוירולוגית הקשה של אחת התאומות, היא הזיהום בדם ודלקת קרום המוח שנרכשו מהאם.

מאמרים קשורים