עניינה של תביעת רשלנות רפואית זו כנגד פודיאטר ד"ר דוד הרו ומרכז רפואי עתידים, בשל ביצוע ניתוח פזיז, רשלני ומסוכן ברקמות כפות הרגליים של התובעת אשר פנתה אליו להתייעצות בשל הלוקס וולגוס.

התובעת הגיעה אל ד"ר הרו לתיקון "הלוקס וולגוס" (מצב בו העצם בבסיס הבוהן בולטת כלפי חוץ) והלה הציג עצמו כ-"מומחה לפודיאטריה, כף רגל, ומיקרוכירורגיה". התובעת לא ידעה כי לא מדובר ברופא, ומשהציג עצמו כפי שהציג הסיקה לתומה כי מדובר באורטופד מנתח.

ד"ר הרו התריע בפני התובעת כי מצבה "חמור" והמליץ לה לעבור אצלו ניתוח ייחודי בשיטת "מיקרו-כירורגיה" ללא ברגים, ברזלים או גבס, ואף הדגיש כי הוא היחיד בישראל שמנתח בשיטה זו וכי מדובר בתק' החלמה מהירה וקצרה ביותר.

ואולם, לאחר הניתוח, הלכה והשחירה בוהן ימין של התובעת, וכן נגרמו לה נזקים נוספים בשתי כפות הרגליים, לרבות פגיעה בעצבים ובגידים באצבעות בשתי כפות הרגליים.

בסופו של יום נאלצו הרופאים לכרות את בוהן ימין אשר עברה נמק כתוצאה מהטיפול הרשלני.

מומחה לכירורגיה אורטופדית של כף הרגל וקרסול, קבע כי מדובר "בניתוח רשלני עד רמת וונדליזם". המומחה גורס כי מדובר בשיטת ניתוח עם סכנות רבות המונעות שימוש בשיטה זו בארץ ובעולם, וכי הפגיעה בעורקי הבוהן והפגיעה הנרחבת בעצבים איננה סיבוך צפוי בניתוח מסוג זה, אשר מעיד על יכולת ניתוחית גרועה ביותר, תוך זלזול במטופל.

מאמרים קשורים