רשלנות רפואית באבחון ובטיפול של צוות בית החולים

אישה בת 62 מתה מוות טראגי ומיותר בבית חולים וולפסון, אותו ניתן היה למנוע בקלות רבה, לו הרופאים המטפלים היו ערים ל"דגלים אדומים" שליוו את כל מהלך אשפוזה, ומעניקים לה את טיפול פשוט ומציל חיים שהיה כה חיוני וזעק לשמיים ממש – טיפול אנטיביוטי דחוף!

הצוות המטפל התעלם מזיהום חריף ממנו סבלה המנוחה, וזאת חרף תלונותיה וסימנים קליניים ברורים ומוכחים, שהעידו על מחלה זיהומית חיידקית, כשהבולט בהם היה תוצאות חיוביות לנוכחות חיידקים בתרביות דם ושתן – ממצא חשוב זה נרשם והודגש בגיליון ע"י אחיות המחלקה בשתי הזדמנויות, אך הצוות הרפואי התעלם מכך לחלוטין ודבר לא נעשה.

למעשה, התעלמות הצוות המטפל ממצבה הקשה של המנוחה הגיע לכדי אבסורד, עד אשר משפחתה לא יכלה לסבול עוד את מראה המנוחה המתענה מולם, והם העבירו אותה על דעת עצמם ועל חשבונם למרכז הרפואי תל השומר. למרבה הצער, היה הדבר בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי, והמנוחה, שהתקבלה לתל השומר כשהיא במצב של "שוק ספטי", נפטרה מספר ימים לאחר מכן.

מומחה לרפואה פנימית ולרפואה דחופה, קובע כי במהלך האשפוז צריך היה לברר ולהתחיל במתן אנטיביוטיקה כבר בתחילת האשפוז – טיפול אשר באופן שערורייתי לא הוחל בו כלל במהלכו! מניעת הטיפול הביאה למותה מזיהום בטרם עת". זאת ועוד – "אי הענקת הטיפול האנטיביוטי הכל כך נדרש כבר מתחילת האשפוז, וגם לא בכל מהלכו, סלל את הדרך להתדרדרות שהחלה שבוע מתחילת האשפוז עד כדי מצב של Severe Sepsis, העברתה ל"תל השומר" במצב של Septic Shock ופטירתה." המומחה קובע באופן נחרץ כי "העדר הטיפול הוא שגרם למותה. הצוות המטפל נתן לחולה לגסוס מול עיניהם…".

מאמרים קשורים