הגשת תביעת רשלנות רפואית עקב אבחון מאוחר של סרטן הערמונית

מדובר ברשלנות של אורולוג שהיה אדיש לממצאים בבדיקות דם שהיוו סימן לסרטן ערמונית בחולה, גרמה לאיחור באבחון המחלה ולמות החולה

במשרדנו הוגשה תביעה שעניינה ברשלנות חמורה של רופא אורולוג אשר נשאר אדיש לנוכח ממצאי בדיקת דם, שהיוותה אינדיקציה ברורה לנוכחותו של סרטן הערמונית אצל המנוח שהיה אדם בריא ופעיל, בן 64 במותו.

ממצא חריג זה (PSA ברמה של 4.2 )והשוואתו לבדיקת מעבדה קודמת חודשים ספורים קודם לכן (בה היתה רמת ה-PSA 2.5, כלומר עלייה מהירה של כמעט פי 2), יחד עם תלונות אורולוגיות מהן סבל באותה עת, חייבים היו להוות לרופא נורת אזהרה מעוררת חשד להמצאות סרטן בבלוטת הערמונית.

הרופא היה חייב להפנות אותו לבדיקת ביופסיה של הערמונית, שהיתה מגלה את הסרטן בגופו והיתה מאפשרת הפנייתו לטיפול מידי. בעקבות רשלנות הרופא המטפל, נתגלה הסרטן רק כשנה מאוחר יותר ולמעשה חרץ את גורלו של המנוח. כיון שהגידול התגלה מאוחר הגידול שלח גרורות לעצמות ולכבד והמנוח סבל ייסורים וכאבים במשך כשנתיים ולבסוף נפטר.

מומחה מטעם התביעה בתחום האונקולוגיה קבע בחוות דעתו, שצורפה לכתב התביעה, כי הקפיצה בערכי ה-PSA חייבה הפנית המנוח לביצוע ביופסיה של הערמונית, וכי הסיכוי שהסרטן היה מוגבל לערמונית בלבד לו היה מתגלה שנה קודם, גדול לאין שיעור מאשר בעת הגילוי, ומכאן שהאיחור בגילוי קיפח באופן משמעותי את סיכויי החלמתו.

מאמרים קשורים