בית המשפט השלום בירושלים פסק כי על בית חולים איכילוב לשלם פיצוי בסך כ-500,000 ₪ לעזבון מנוחה, אשר עקב אירוע אובדן הכרה נפלה לאחור על גבה וראשה וספגה פגיעה קשה בחוט השדרה בעודה מאושפזת. בית המשפט קבע כי נפילת המנוחה היא תוצאה של התרשלות בית החולים במתן הטיפול הרפואי, שניתן לה בעת אשפוזה תחת טיפולו והשגחתו.
עניינה של התביעה באישה בת 88, שהגיעה לבית החולים בשל תלונות על כאבים בחזה. היא טופלה במספר תרופות לטיפול בהפרעות קצב לב אשר השילוב ביניהן גרם לתופעות של האטת דופק, עלפון ואף אובדן הכרה. למרות כל אלה, לא הוחלף הרכב התרופות ולא הייתה המטופלת תחת השגחה מספקת, עד שבאחד מימי האשפוז התמוטטה מול עמדת האחיות במחלקה, נפלה לאחור על ראשה ונפגעה בחוט השדרה, פגיעה שגרמה לשיתוק בארבע גפיים וחוסר שליטה על הסוגרים. היא הועברה למוסד סיעודי שם שהתה למעלה משנתיים, תוך שהשכיבה הממושכת גורמת להופעת סיבוכים רבים שהביאו בסופו של דבר למותה בייסורים.

שופט בית המשפט בירושלים, ארנון דראל, קבע כי ירידת הדופק צריכה הייתה להוות סימן לבאות ולהביא להפסקה מיידית של הטיפול בשילוב התרופות. המשך הטיפול בתרופות אלה היה בגדר התרשלות הצוות הרפואי ונפסק כי קיים קשר בין אי הפסקת הטיפול התרופתי לבין מצב המטופלת, שהביא לנפילתה. עוד נקבע בפסק הדין כי הצוות הרפואי לא דאג להשגחה קפדנית יותר על המנוחה כמתחייב ממצבה וכפועל יוצא מכך ירדה המנוחה מהמיטה, פנתה לעמדת האחיות ולאחר זמן קצר התעלפה ונפלה.

מאמרים קשורים

ביום 16.2.16 הוגשה תביעה במשרדנו בנושא איחור באבחון ובטיפול בדימום לידני אשר הוביל לכריתת רחם וסיכון חיי התובעת

בעת האחרונה הוגשה תביעה במשרדנו בגין מחדל של הצוות הרפואי  שהתעלם מכל הסימנים שהיו לתובעת, שהצביעו על דימום חמור מיד לאחר הלידה. שרשרת של טעויות...

פורסם