כמו סוגי סרטן אחרים, סרטן העור מתחיל בהתרבות בלתי מבוקרת של תאים. חלק מגידולי העור אינם ממאירים, והם גורמים לבעיות הנובעות בעיקר ממיקומם וגודלם. ישנם שלושה סוגים עיקריים: (1) BCC – קרצינומה של תאי בסיס; (2) SCC – סרטן תאי קשקש; (3) מלנומה. בהיעדר טיפול מתאים, הגידולים הממאירים עלולים להתפשט ולחדור לרקמות אשר מסביבן.

סרטן העור הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים בעולם. הגידול המסוכן ביותר הוא המלנומה, שאם לא מטופל בשלביו הראשוניים יש לו הסיכוי הגדול ביותר לשלוח גרורות למקומות מרוחקים בגוף, כמו למוח, לריאות ועוד, ולסכן את החיים באופן חמור ביותר. למרות טיפולים מודרניים ומתקדמים שהתגלו בשנים האחרונות, עדיין זהו סרטן שיכול להיות אלים ומאיים.

במקרה שטופל במשרדנו, למטופל היה נגע בעור, לא טיפוסי, אשר השתנה וגדל. בנוסף, היה לו במשפחה, בקרבה ראשונה, רקע של מלנומה. למרות גורמי הסיכון, אשר היו אמורים לעורר חשד גבוה למלנומה ממאירה ולמרות המלצה של הרופא המטפל, ביצע רופא עור מומחה כריתה שטחית בלבד ולא כריתה של הנגע בשלמותו.

לטענת מומחה מטעמנו, הרופא השתמש בטכניקה המנוגדת לסטנדרט הרפואי, לנסיבות המקרה ולהמלצת הרופא המטפל של המנוחה.

לאחר כמה חודשים חזר המטופל עקב צמיחה מחודשת של הנגע במקום בוצעה הכריתה השטחית וכעת בוצעה הרחבה של הכריתה והוצאת הנגע בשלמותו. אך בשביל המטופל זה היה כבר מאוחר מידי משום שהוא אובחן עם מלנומה ממאירה וכן אובחנו גרורות במוח, מה שהוביל לניתוח מוח. בהמשך אובחנו גרורות באברים נוספים בגוף וחזרו גרורות המוח. לאחר תקופה ממושכת של סבל וייסורים המנוח נפטר בהיותו בן 50 בלבד.

דעות מומחים שהובאו מטעם התביעה טענו כי טיפול ואבחון נכונים היו מביאה לריפוי מלא בסבירות גבוהה מאוד.

לבסוף, לאחר הליך גישור, עזבון המנוח פוצה בסכום גבוה במיוחד.

 

מאמרים קשורים