ב 12.9.16 הוגשה תביעה באמצעות משרדנו נגד בית חולים תל השומר בגין פטירתו של צעיר בגיל 17 בלבד עקב רשלנות במהלך ניתוח לב ולאחריו.

טענות התביעה תוך הסתמכות על חוות דעתו של רופא מומחה בכירורגית לב וחזה, לשעבר מנהל המחלקה  לניתוחי לב, כי במהלך ניתוח הלב נמצאו בועות אויר בחדר שמאל של הלב. נעשו פעולות מסוימות לניקוז האוויר, כך שרוב האוויר הוצא מחלל הלב אך לא כולו- שעה לאחר יציאתו מהניתוח הדרדר מצבו והצוות הרפואי אבחן כי הוא סובל מתסחיף אויר מסיבי.

המומחה לניתוחי הלב סבור כי הפעולות שנקט המנתח להוצאת בועות האוויר מהלב בתום הניתוח לא היו יעילות במידה מספקת, וקובע כי מדובר באירוע "אסוני נדיר וניתן למניעה".

וכאילו לא די בכך, יומיים אחרי הניתוח, נזקק הנער המנוח להחייאה מתקדמת וממושכת שכללה עיסוי לב והנשמה לאחר שזוהתה באיחור בעיה במערכת ההנשמה של הנער שהביאה לדום לב. למשפחה נמסר כי קריסת המערכות ארעה בגלל תקלה כשצינור ההנשמה היה מקופל ולא אפשר מעבר חמצן. בחוות דעתו קובע המומחה לניתוחי לב כי אי זיהוי הבעיה בהנשמה במועד, בחולה כל כך קריטי, עד כדי הגעה להחייאה ממושכת מהווה תקלה חמורה וחריגה מפרקטיקה מקובלת.

למרבה הצער, בעקבות שורת המחדלים של הצוות הרפואי המנוח הפך מבחור צעיר, שכל עתידו לפניו, למשותק לחלוטין. מצבו הדרדר עד למותו המצער בטרם עת בגיל 17 בלבד.

מאמרים קשורים