בפסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי נפסק סכום פיצוי גבוה ביותר, של כ- 10 מיליון ₪ לנפגעת תאונת דרכים.

בתביעה, שנוהלה על ידי משרדנו, ניתן פסק דין על ידי כבוד השופט גריל מבית המשפט המחוזי בחיפה. ייצגנו נערה, כיום מעל גיל 20, אשר נפגעה בתאונת דרכים בהיותה בכיתה ג' בעודה כבת 8, בעוברה במעבר חציה בדרכה חזרה מבית הספר. הילדה סבלה מפגיעת ראש קשה ביותר, שהותירה אותה עם "אגנוזיה ראיתית" – אי יכולת המוח הפגוע לתרגם את מראה עיניה למידע ממשי; והפרעות קוגנטיביות חמורות, הבאות לידי ביטוי בהפרעות בזכרון ובקשב, ביכולת החשיבה והשיפוט והפרעות התנהגות. מבחינה מוטורית אין לנערה כמעט פגיעה.

הילדה למדה במסגרות חינוכיות שונות עם עזרה רבה של ההורים ואחותה, ואף הצליחה לעמוד בחלק ממקצועות הבגרות, אולם נקבע כי היא זקוקה ותזדקק לעזרה, סיעוד וליווי כל ימי חייה, לא תוכל להשתכר למחיתה כלל ותצטרך אפוטרופוס שידאג לכל ענייניה.

סכומי הפיצוי המשמעותיים נפסקו בעיקר בגין העזרה והסיעוד להם היא זקוקה, בשיעור של 12,000 ₪ לחודש (בחישוב לעתיד מגיע הסכום לכ-4 מיליון ₪), בגין אובדן כושר ההשתכרות בגובה השכר הממוצע במשק (דאז) בסך של 7,383 ₪ ברוטו לחודש (בחישוב לעתיד מגיע הסכום לכ- 2 מיליון ₪), ובגין עזרת ההורים והטיפול המסור שהשקיעו בבתם לאורך השנים נפסקו 6,000 ₪ לחודש.

הפיצוי שנפסק יוכל לשמש לעזרה וסיוע למצבה הקשה לאורך השנים.

מאמרים קשורים